افتتاح یادمان های شهدا در خراسان جنوبی

افتتاح یادمان‌های شهدا در دهه فجر

به گزارش خبرگزاری تسنیم ، سرهنگ غلامرضا فلاحی نشست خبری دهه فجر اظهار داشت: در روزهای اخیر سه ماهواره به همت جوانان و دانشمندان ایرانی پرتاب شد که در جای خود بی سابقه بوده است.

وی با بیان اینکه یادمان شهید کاوه در روستای بیهود قاین به بهره‌برداری می‌رسد، افزود: در ۶۹ نقطه استان شهید گمنام داریم که تعداد ۴۹ یادمان شهدا کامل شده و از این تعداد ۷ یادمان شهید گمنام در ایام دهه فجر افتتاح می‌شود.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان جنوبی با بیان اینکه ۱۷ یادمان شهدا در استان در حال ساخت است، تصریح کرد: در سه نقطه بدون یادمان شهدا در استان نیز برای ساخت و تکمیل اقدام می‌شود. 

تقدیر و تکریم همسران ایثارگر در دهه فجر

فلاحی گفت: مستند “۷ سال اینجا” با موضوع دوران اسارت آزادگان دفاع مقدس با مشارکت شبکه افق تهیه شده و در ایام دهه فجر اکران و رونمایی خواهد شد.

وی با بیان اینکه ۴۳۳ جلد با ۲۷ عنوان تولیدی استان با مضامین دوران دفاع مقدس به تمام استان‌های کشور ارسال شده است ادامه داد: تقدیر و تکریم از همسران ایثارگر و تجلیل از هنرمندان پیشکسوت دفاع مقدس در ایام دهه فجر انجام می‌شود.

همچنین بخوانید:

دستاورد شرکت در انتخابات، عصبانیت دشمن از ملت ایران است.

اجرای عدالت در تبلیغات مجلس شورای اسلامی

سرپرست فرمانداری نهبندان منصوب شد

راه‌اندازی موزه دفاع مقدس خراسان جنوبی

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان جنوبی با بیان اینکه ساخت مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس با ۶ هزار مترمربع مساحت در دستور کار قرار گرفته است، گفت: در سفر اول ریاست جمهوری به استان ۸۰ میلیارد تومان برای این طرح اختصاص یافت و در حال حاضر ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و در صورت تامین اعتبار پیش‌بینی می‌شود تا هفته دفاع مقدس ۱۴۰۴ افتتاح شود.

فلاحی با بیان اینکه بزرگترین پروژه فرهنگی استان به ۱۶۰ میلیارد تومان اعتبار دیگر نیاز دارد، افزود: موزه بین المللی استکبارستیزی طبس با زیربنای ۳ هزار و ۶۰۰ مترمربع در حال ساخت است و حدود ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

تولید کتب با مضامین دفاع مقدس

وی گفت: خراسان جنوبی در سال باید ۶۰ عنوان کتاب با مضامین دفاع مقدس تولید کند که در سال گذشته ۶۰ عنوان کتاب سهمیه داشتیم اما ۶۳ عنوان کتاب چاپ شد. مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان جنوبی با بیان اینکه نماهنگ حریفت منم با موضوع غزه در ایام دهه فجر رونمایی می‌شود، افزود: از فناوری‌های نوین به ویژه هوش مصنوعی استفاده می‌کنیم و زندگینامه و وصیت نامه شهدا و ایثارگران بر اساس هوش مصنوعی منتشر می‌شود.

1 دیدگاه دربارهٔ «افتتاح یادمان‌های شهدا در دهه فجر»

  1. بازتاب: طرح فجرانه دولت برای حمایت از یارانه بگیران - مجله خبری بیرجند انتخاب

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *