تولید شمش طلا در خراسان جنوبی

تولید شمش طلا در خراسان جنوبی

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، آریافر مدیرکل صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: هم اکنون تعداد معادن طلای استان ۷ معدن است که شامل معادن طلای هیرد و جانجا در شهرستان نهبندان، شادان، ماهرآباد، کودکان و خونیک در شهرستان خوسف و خداآفرید شهرستان بشرویه با ذخیره قطعی ۶۴ میلیون و ۶۴۷ هزار و ۳۸۴ تن است.

او با بیان اینکه بیشترین ذخیره کانسنگ طلا مربوط به معدن طلای شادان با ۴۷ میلیون تن است، افزود: از لحاظ کانسگ طلا هم اکنون دو نوع کانسنگ طلای اکسیدی و سولفیدی در استان وجود دارد و استخراج سالیانه این معادن هم یک میلیون و ۷۲۷ هزار و ۲۷۵ تن کانسگ طلا است.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان سرمایه گذاری اولیه در این معادن را بیش از ۳ هزار و ۳۸۷ میلییارد تومان اعلام کرد و ادامه داد: هم اکنون به دلیل فعال بودن سه کارخانه فرآوری طلا در جوار معادن طلای هیرد و شادان و کودکان، در این معادن طلا به صورت شمش تولید و روانه بازار‌های داخل استان و استان‌های همجوار همچون خراسان رضوی و حتی تهران می‌شود.

آریافر با بیان اینکه میزان طلای استحصال شده از هر تن کانسنگ طلا در این معادن از نیم تا یک و نیم گرم بوده که براساس عیار معادن متفاوت است، اظهار کرد: بیشترین عیار طلا در کانسنگ معدن طلای کودکان با عیار حدود یک و نیم گرم در تن است.

او از اشتغال ۸۲۵ نفر در این معادن خبر داد و گفت: واحد فرآوری طلای معدن خونیک و جانجا در حال احداث است که تجهیز و آماده سازی واحد فرآوری طلای معدن جانجا تا سال ۱۴۰۳ آماده سازی می‌شود.

همچنین بخوانید:

رزومه دکتر امیر بیدختی

آشنایی با نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی بیرجند، درمیان و خوسف

دکتر امیر بیدختی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *