افزایش نرخ باسوادی در خراسان جنوبی

رشد نرخ باسوادی در خراسان جنوبی

به گزارش خبرگزاری تسنیم ، سیدعلیرضا موسوی‌نژاد در نشست خبری دهه فجر اظهار داشت: در دهه  فجر امسال  25 برنامه شاخص آموزش و پرورش در همه شهرستان‌های خراسان جنوبی برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه زنگ انقلاب چهارشنبه ۱۱ بهمن همزمان با سراسر کشور در مدارس استان نواخته می‌شود گفت: اجتماع بزرگ یاوران انقلاب با حضور ۲ هزار نفر از دانش‌آموزان دختر، طی ۱۶ بهمن‌ماه در بیرجند برگزار خواهد شد.

 مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با اشاره به برگزاری چهار یادواره شهدا، بیان کرد: برگزاری نمایشگاه دستاوردهای انقلاب با عنوان «مدرسه انقلاب» در شهرستان‌ها، مسابقه دلنوشته‌ای به رهبری و پویش‌های متعدد دانش‌آموزی از دیگر برنامه‌های دهه فجر است.

 وی همچنین یاداور شد:  راه‌اندازی کاروان‌های سرود انقلابی، برگزاری محافل انس با قرآن کریم و برگزاری یادواره شهدای حادثه کرمان از دیگر برنامه‌های دهه فجر است.

بهسازی و زیباسازی بیش از ۴۰۰ مدرسه در استان

موسوی‌نژاد با اشاره به دستاوردهای انقلاب در حوزه آموزش و پرورش بیان کرد: از سال ۱۴۰۱ تاکنون، ۱۸ هزار و ۲۰۷ نفر همکار فرهنگی تحت پوشش تکمیلی بیمه قرار گرفته‌اند.

وی ادامه داد:  افتتاح ۱۱۷ پروژه با ۳۳۵ کلاس درس، استاندارد سازی ۹۱۱ کلاس درس و هفت برابر شدن سرانه دانش‌آموزی مدارس عادی از جمله اقدامات انجام شده است.

 مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با اشاره به اجرای طرح شهید عجمیان بیان کرد: بهسازی و زیباسازی بیش از ۴۰۰ مدرسه با یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان اعتبار انجام می‌شود.

موسوی‌نژاد با اشاره به اینکه مجتمع بزرگ آموزشی و‌ پرورشی در بلوار پیامبر اعظم (ص) با همکاری اداره کل اوقاف و‌ امور خیریه استان و بانک پاسارگاد احداث می‌شود، یادآور شد: در دولت سیزدهم طرح رتبه‌بندی معلمان با اعتبار اولیه ۳۸ هزار میلیارد تومان اعتبار در دستور کار قرار گرفت و  تاکنون دولت در این زمینه بیش از ۵۰ هزار میلیارد تومان هزینه کرده است.

نرخ باسوادی خراسان جنوبی به ۹۸٫۳۴درصد رسید 

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با اشاره به تطبیق ۴۱۳ مجوز مهدکودک‌ها و کودکستان‌‌ها ادامه داد: توزیع بیش از ۴ هزار کتاب درسی در مناطق محروم و تدوین اولین کتاب آیه‌های مهربانی از دیگر اقدامات انجام شده است.

موسوی‌نژاد با اشاره به فعالیت‌های  انجام شده در حوزه سوادآموزی، بیان کرد: در حال حاضر نرخ باسوادی در استان در سنین ۱۰ تا ۴۹ سال به ۹۸٫۳۴ درصد رسیده است.

وی با اشاره به  اجرای طرح شهید همت با هدف توانمندسازی معلمان دوره ابتدایی، یادآور شد:  برگزاری جشنواره کودکان دبستانی با حاج قاسم، اختصاص ۲ میلیارد تومان برای تجهیز مدارس عشایری از دیگر دستاوردهای آموزش و پرورش در دو ساله گذشته بوده است. 

موسوی‌نژاد با اشاره به تجهیز پژوهش‌سراها ادامه داد: انعقاد تفاهم‌نامه ۵ میلیارد تومانی با بنیاد احسان ستاد فرامین امام ویژه مناطق محروم از دیگر اقدامات انجام شده است.

همچنین بخوانید:

۴ ویژگی نماینده مجلس در نگاه رهبری

رشد صادرات خراسان جنوبی

ارتقای سرعت اینترنت همراه در ۸ روستای خراسان جنوبی

برگزاری ۲۴۰۰ یادواره لاله‌های روشن

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی بیان کرد: در میانگین نمرات امتحانات نهایی در رشته علوم انسانی رتبه اول در پایه دوازدهم، رتبه سوم در گروه‌های آزمایشی ریاضی و فیزیک، کسب ۱۰ رتبه اول کشوری  در دهمین جشنواره نوجوان خوارزمی را کسب کرده‌ایم. امسال امتحانات پایه‌های دهم، یازدهم و دوازدهم نهایی برگزار می‌شود و سبک پرسش‌های امتحانات نهایی متفاوت با گذشته است. 

موسوی‌نژاد با بیان اینکه از دو سال گذشته ۱۸۷ میلیارد تومان تجهیزات مورد نیاز هنرستان‌ها خریداری و توزیع شده است گفت: برگزاری ۲۴۰۰ یادواره لاله‌های روشن در سطح مدارس، اجرای طرح «روا» با مشارکت ۵۰۰ دانش‌آموز دختر و پسر، اعزام ۶۰۰ دانش‌آموز زائر اولی به مشهد از دیگر برنامه‌های اجرا شده است.

1 دیدگاه دربارهٔ «رشد نرخ باسوادی در خراسان جنوبی»

  1. بازتاب: دستاورد شرکت در انتخابات، عصبانیت دشمن از ملت ایران است. - مجله خبری بیرجند انتخاب

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *