برخورداری شعب اخذ رای در خراسان جنوبی از اینترنت

برخورداری شعب اخذ رأی ثابت خراسان جنوبی از پوشش کامل اینترنت

به گزارش خبرگزاری تسنیم ، سیدمحمدرضا طالبی امروز صبح  ضمن تبریک ایام الله دهه فجر اظهار داشت: هفت کمیته اجرایی ذیل ستاد انتخابات با نقش‌های متفاوتی که به عهده گرفته‌اند، فعالیت خود را آغاز کرده‌اند.

وی با بیان اینکه یکی از کمیته‌های اثرگذار، کمیته اجرایی است، تصریح کرد: از زمانی که اعضای کمیته اجرایی انتخابات مشخص شدند، آموزش‌ها آغاز شد و از عوامل اجرایی خواستیم کتاب قانون انتخابات را چندین بار مطالعه کنند تا به همه قوانین اشراف داشته باشند. 

معاون سیاسی استاندار و رئیس ستاد انتخابات خراسان جنوبی افزود: باید بر اساس مواضع قانون در انتخابات حرکت کنیم لذا در همین راستا آموزش هیئت‌های اجرایی، دوره‌های آموزشی ویژه فرمانداران، بخشداران، معاونین سیاسی  و اعضای شعب اخذ رأی را در دستور کار داشتیم. دوره آموزشی کار با دستگاه احراز هویت و اخذ رأی برای اعضا به صورت ویژه برگزار شد.

طالبی با تأکید بر اینکه کوچکترین خطا و کوتاهی در اجرای انتخابات و اخذ رأی قابل جبران نیست، متذکر شد: کوچکترین خلأها به کشور وابسته است و تنها به آن شعبه بر نمی‌گردد.

وی تأکید کرد: دشمن به دنبال تخریب انتخابات است تا کوچکترین خطاها و کوتاهی‌ها را رسانه‌ای کند.

رئیس ستاد انتخابات خراسان جنوبی با بیان اینکه از طریق کمیته فناوری اطلاعات انتخابات از مردادماه امسال معایب انتخابات ادوار گذشته را بررسی  کردیم، گفت: یکی از نارسایی‌ها در ادوار گذشته این بود که برخی نقاط در شعب اخذ رأی آنتن دهی مطلوبی نداشته است. 

طالبی با ذکر اینکه این نقاط فاقد آنتن دهی شناسایی شده و هم اکنون به طور قطعی در شعب ثابت، هیچ نقطه فاقد پوشش آنتن دهی تلفن همراه نداریم، خاطرنشان کرد: این تست‌های ارتباطی شعبه به شعبه در محل ‌های شعب اخذ رأی و صندوق‌ها انجام شده است. 

وی ادامه داد: اگر در نقطه‌ای دستگاه اخذ رأی با بی تی اس همخوانی نداشت نسخه‌های جدید در مرکز تعریف شده و همخوانی اتفاق افتاده است، لذا هم اکنون همه شعب اخذ رأی ثابت ما به بی تی اس ها وصل شده و تلفن همراه آنتن دهی دارند. 

رئیس ستاد انتخابات خراسان جنوبی با تأکید بر اینکه آموزش نیروهای فنی بسیار اهمیت دارد، گفت: با توجه به کمبود نیروی فنی از ظرفیت نیروهای دستگاه‌های اجرایی کمک گرفته شده تا چنانچه زمانی برای یک نیرو در روز انتخابات مشکلی ایجاد شود،  فرد جایگزین داشته باشیم.

طالبی تصریح کرد: در حوزه ارتباطات در برخی بخشداری‌ها مشکل داشتیم که همه بخشداری‌ها چند روز گذشته به فیبر نوری متصل شدند و هم اکنون ارتباط ما بسیار امن و فوری است و هیچگونه مشکل ارتباطی از مرکز با فرمانداری‌ها و بخشداری‌ها نداریم. 

به گفته وی؛ حدود ۱۰ تا ۱۵ درصد بیشتر از نیاز دستگاه احراز هویت از مرکز تحویل گرفته‌ایم و در اختیار فرمانداری‌ها قرار دادیم تا دستگاه جایگزین برای موارد نیاز داشته باشند. 

وی گفت: در هر شعب اخذ رأی حداقل ۲۹ نفر از عوامل اجرایی و نظارتی فعالیت خواهند داشت که نیاز به خودروی زیادی داریم (برای هر شعبه پنج خودرو) لذا از ظرفیت دستگاه‌ها و خودروهای استیجاری استفاده خواهیم کرد. 

رئیس ستاد انتخابات خراسان جنوبی اظهار داشت: کمیته اطلاع رسانی برای انتشار اخبار و اقدامات تشکیل شده و اخبار انتخابات تنها از طریق کمیته اطلاع رسانی و کانال روابط عمومی در دستور کار است که با رسانه‌ها و وزارت کشور در ارتباط است.

به گفته وی؛  برای مشارکت و زمینه سازی انتخابات هم ما کارگروه تولید محتوای انتخابات را داریم. 

همچنین بخوانید:

میزان مشارکت مردم خراسان جنوبی در ادوار گذشته انتخابات

نامزدهای مجلس بیرجند در انتخابات مجلس دوازدهم

ثبت‌نام نامزدهای انتخاباتی مجلس در تبلیغات تلویزیونی

طالبی با اشاره به قانون جدید انتخابات که جامع و کامل است، گفت: در ماده ۷۴ و ۸۱  این قانون آمده که یک هیئت استانی بررسی تبلیغات تشکیل شود تا اجرای عدالت در تبلیغات محیطی در دستور کار باشد و امکانات عادلانه بین کاندیداها تقسیم خواهد شد. 

وی با اشاره به اینکه کانال های محلی تلویزیون هم برای تبلیغات تشکیل شده تا مناظره‌ها بین کاندیداهای حوزه‌های انتخابیه پخش شود و کار مردم برای انتخاب و رأی دادن تسهیل شود، تصریح کرد: ثبت نام کاندیداها برای مناظره‌ها شروع شده و از سه تا ۹ اسفندماه تبلیغات آغاز خواهد شد و  هر داوطلب ۲۰ دقیقه مستند هم می‌تواند تهیه و پخش کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *