طرح فجرانه دولت

طرح فجرانه دولت برای حمایت از یارانه بگیران

به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای خراسان جنوبی، غلامرضا اشرفی گفت: مرحله جدید و بزرگ طرح ملّی کالابرگ الکترونیکی با عنوان طرح فجرانه برای حمایت مضاعف از سبد غذایی خانوار یارانه بگیر با اولویت خانوار دهک‌های پایین اول تا هفتم در دهه مبارک فجر و همزمان با چهل‌‌‌وپنجمین سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی از ۱۷ بهمن آغاز و تا ۱۷ اردیبهشت سال آینده ادامه دارد.

وی همچنین گفت: در طرح فجرانه یک سبد ۱۱ قلمی برای تأمین حداقل کالری، پروتئین، ریزمغذی و ویتامین‌های لازم برای هر فرد منطبق با نظر انستیتو تغذیه ایران و وزارت بهداشت با قیمت‌های مبنای سال ۱۴۰۱ انتخاب شده و مابه‌التفاوت آن قیمت‌ها با قیمت روز۱۴۰۲ از محل یارانه جدید دولت تأمین خواهد شد.

به گفته وی قیمت روز سبد مشتمل بر ١١ قلم، ۷۴۳ هزار و ۷۵۰ تومان بوده که خانوار دهک‌های اول تا هفتم درآمدی در صورت خرید بسته باید قیمت سال ۱۴۰۱ را به مبلغ ۵۲۳ هزار و ۳۰۰ تومان از هزینه خود پرداخت کنند و مابه‌التفاوت آن تا قیمت روز به مبلغ ۲۲۰ هزار و ۴۵۰ تومان از محل اعتبار جدید دولت تأمین می‌شود.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی گفت: در طرح جدید شرط ۲۰۰ هزار تومان خرید از یارانه حذف شده و اعتبار تشویقی ۲۲۰ هزار تومانی علاوه بر یارانه ۳۰۰ و ۴۰۰ هزارتومانی فعلی بوده و خانوار یارانه‌بگیر به‌صورت مجزا یارانه نقدی خود را ماهانه دریافت خواهند کرد.

به گفته وی مبلغ حمایتی دولت به‌صورت اعتبار در حساب سرپرست خانوار تخصیص یافته و در زمان خرید و متناسب با میزان خرید مصرف می‌شود.

وی افزود: خانوار‌ها می‌تواند اقلام طرح را در سقف وزنی و کالایی تعریف شده خرید کنند و امکان جا‌به‌جایی اعتبار بین گروه‌های کالایی مقدور نبوده به‌عنوان مثال با اعتبار برنج امکان خرید روغن وجود ندارد و فقط برای گروه لبنیات امکان‌پذیر است و یارانه هر قلم غذایی به‌صورت مجزا پرداخت خواهد شد.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی گفت: یازده قلم کالای اساسی شامل گوشت مرغ، گوشت قرمز، برنج، روغن، ماکارونی، شیر، پنیر، ماست، قند و شکر، تخم‌مرغ و حبوبات است.

وی افزود: طرح فجرانه در بستر شبکه ملّی اعتبار (شما) با عاملیت شرکت مجری طرح (فارا) و همکاری سایر دستگاه‌ها اجرایی خواهد شد.

اشرفی گفت: در این طرح میزان حمایت دولت از ۱۲۰ هزار تومان اعتبار تشویقی کالابرگی به ۲۲۰ هزار تومان افزایش می‌یابد و یارانه‌بگیران متقاضی باید توجه داشته باشند قیمت روز اقلام فوق براساس کالا‌های مرجع بوده و در خصوص کالا‌هایی با قیمت بالاتر مابه‌التفاوت را از محل حساب خود پرداخت خواهند کرد.

وی تاکید کرد: شرط خرید ۲۰۰ هزار تومان برای دریافت ۲۲۰ هزار تومان اعتبار تشویقی در این طرح حذف شده است.

همچنین بخوانید:

نحوه شناسایی فروشگاه‌های مشمول طرح فجرانه

اشرفی گفت: مردم برای شناسایی فروشگاه‌های مشمول طرح می‌توانند به نرم‌افزار کاربردی شما مراجعه و فروشگاه‌های اطراف خود را مشاهده کنند.

وی گفت: برای دریافت این نرم افزار می‌توانند به سکو‌های بازار، مای‌کت و یا سایت shoma.sfara.ir مراجعه و همچنین از طریق اجرای کد دستوری #۱۴۶۳*۵۰۰* می‌توانند لینک نصب این نرم‌افزار را دریافت کنند.

رزومه دکتر امیر بیدختی

آشنایی با نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی بیرجند، درمیان و خوسف

دکتر امیر بیدختی

1 دیدگاه دربارهٔ «طرح فجرانه دولت برای حمایت از یارانه بگیران»

  1. بازتاب: اهدای زمین به ۲۲هزار خانوار در طرح جوانی جمعیت - مجله خبری بیرجند انتخاب

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *